Q-GENERACJA STAG

HomeQ-GENERACJA STAG
Nowa jakość instalacji LPG

Q-GENERACJA

Jeżeli zdarzyło Ci się stosować produkty STAG, nie musimy przekonywać Cię do jakości naszych instalacji, jak też do zyskowności tej współpracy. Oznacza to również, że widzisz prostą zależność między markowym sprzętem, zadowolonym klientem a opłacalnością montażu instalacji LPG, zwłaszcza w nowych autach. Dziś zapraszamy do zrobienia kolejnego kroku – do poznania nowej generacji sterowników – oto Q-GENERACHA STAG.

Sterownik nowej ery

Wielomiesięczne prace inżynierów w Centrum Badawczo – Rozwojowym AC S.A. w Białymstoku przyniosły znaczący rozwój w segmencie sterowników do instalacji LPG. Postanowiliśmy postawić na rozwiązania, które wyprzedzają znacznie dzisiejsze potrzeby, czyniąc ze sterownika urządzenie multiuniwersalne, skutecznie wspierające wszystkie procesy zachodzące podczas pracy silnika z instalacją STAG. Uznaliśmy, że wraz z najnowszą rodziną sterowników wyprodukowanych w AC S.A. rozpoczęła się nowa era dla instalacji autogaz.

Q-generation to odpowiedź na nowe konstrukcje pojawiające się na rynku motoryzacyjnym, a co za tym idzie – nowe potrzeby montażystów i użytkowników instalacji LPG. Elektronika STAG osiąga nowy poziom, który z pewnością zostanie doceniony przez mechaników i instalatorów.

 

Technologia przyszłości

Na potrzeby rozwiązań STAG powstała nowa platforma wyposażona w specjalny 32-bitowy procesor dedykowany zastosowaniom w branży automotive. Specyfikacja tego urządzenia bezbłędnie odnajduje się w trudnych warunkach komory silnikowej. Zwielokrotniona moc obliczeniowa, znacznie wyrastająca ponad aktualne potrzeby pamięci sterowników wykorzystywanych aktualnie, otwiera niedostępne dotychczas możliwości.

  • Z powodzeniem można stosować sterowniki Q-generacji STAG przez długie lata bez obawy, że za chwilę staną się za słabe i za wolne.
  • Można wciąż pracować nad tym procesorem, poszerzając jego funkcjonalność i konfigurując nowe opcje.
  • Dostępna stała się przestrzeń integracji funkcji i komponentów, w tym łączenia funkcjonalności zarezerwowanych dotąd dla zupełnie odrębnych urządzeń

Możliwość aktualizacji oprogramowania sprawia, że Q-generacja STAG to elastyczne i kompleksowe narzędzie wspomagające instalację LPG teraz i w przyszłości.

Nowa era sterowników przyniosła również wiele użytecznych funkcji, które docenią użytkownicy oraz instalatorzy. Stabilność działania i najwyższą jakość produktu można rozpoznać po idealnej współpracy sterowników QBOX, QNEXT i QMAX z samochodowym komputerem pokładowym. Do najważniejszych funkcji, gwarantujących komfort pracy z Q-generacją STAG, należą z pewnością systemy autoadaptacji OBD i ISA3. To wyjątkowe na rynku innowacje, nieznane dotychczas – a przez to rewolucyjne w branży. Q-generacja urasta dzięki nim do rangi segmentu Premium wśród sterowników autogaz. Elektronika STAG osiąga nowy poziom, który z pewnością zostanie doceniony przez mechaników i instalatorów.

Autoadaptacja – bajer czy użyteczność?

Systemy autoadaptacji, choć znane już wśród mechaników i instalatorów, w wykonaniu inżynierów STAG stanowią nowe otwarcie i zachęcają do wypróbowania zwłaszcza z nowoczesnym silnikiem. Autoadaptacja pozwala na maksymalną precyzję w dawkowaniu paliwa gazowego do silnika. Jest to istotny element, chociażby z uwagi na precyzyjne układy kontroli emisji spalin stosowane w nowoczesnych jednostkach napędowych. Współczesne komputery pokładowe są niezwykle czujne jeżeli chodzi o pracę całego systemu napędowego, zwłaszcza jeżeli dochodzi do niedokładnych odczytów w zakresie odmierzanych przez układ wtryskowy dawek paliwa. Jeżeli wtryski kontroluje sterownik Q-generacji STAG, można mieć pewność że praca podzespołów odbywa się precyzyjnie i stabilnie.

Włączenie systemu autoadaptacji OBD zmienia parametry systemu wtryskowego jednocześnie przejmując funkcję koordynatora pracy instalacji gazowej w porozumieniu z komputerem pokładowym. Pod kontrolą sterownika Q-generacji wyposażonego w OBD system zasilania gazowego dozuje LPG stosownie do warunków pracy i obciążenia silnika. Ten inteligentny system działa z wykorzystaniem układu OBD sterownika benzynowego, dzięki czemu dawka paliwa jest zawsze dostosowana do aktualnego zapotrzebowania silnika.

Q-generation to odpowiedź na nowe konstrukcje pojawiające się na rynku motoryzacyjnym, a co za tym idzie – nowe potrzeby montażystów i użytkowników instalacji LPG. Elektronika STAG osiąga nowy poziom, który z pewnością zostanie doceniony przez mechaników i instalatorów.

Co to jest ISA3?

Nie mniej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest ISA3 – Inteligentny System Autoadaptacji. Jest to funkcja uruchamiana automatycznie i działająca „online” – czyli w czasie rzeczywistym. System monitoruje szerokie spectrum obciążeń podczas pracy silnika, ze szczególnym uwzględnieniem czasów wtrysku benzyny. Następnie zebrane informacje koduje i dokonuje porównania z analogicznym czasem pracy silnika zasilanego LPG. Analizowane są zwłaszcza zmiany czasu wtrysku benzyny w zależności od ciśnienia panującego w kolektorze dolotowym.

Jak wykorzystywane są efekty takiego badania? ISA3 koordynuje proces dozowania paliwa przez tworzenie i bieżącą korekcję map już stworzonych. Jeżeli więc w danym okresie czasy wtrysku benzyny zmieniają się, system wyłapuje te symptomy i reaguje w zależności od potrzeb. Tworzone przez ISA3 mapy są modyfikowane w czasie rzeczywistym w funkcji prędkości obrotowej wału korbowego silnika oraz podciśnienia, niezależnie od prędkości obrotowej względem czasów wtrysku. Dodatkowym elementem, który jest brany pod uwagę, jest oczywiście temperatura silnika, jak również aktualny tryb pracy silnika (status pętli). Dzięki takiemu zastosowaniu urządzenia następuje ciągły monitoring składu mieszanki zarówno podczas pętli otwartej, jak i zamkniętej.

Ważne, że systemy OBD i ISA3 działają jednocześnie i wzajemnie nie wykluczają swoich funkcjonalności. Może następować automatyczna korekcja opcji jednego i drugiego systemu, zapewniając stabilną pracę jednostki napędowej przez cały czas.

Autoadaptacja gwarantuje, że silnik będzie zawsze pracował na mieszance gazowo – powietrznej o właściwym składzie. Jest to więc nie tylko „bajer”, nowoczesne rozwiązanie wpływające na prestiż urządzenia, ale przede wszystkim ochrona przed destrukcyjnym wpływem zmiennych warunków eksploatacji silnika. Dzięki OBD i ISA3, bieżący stan zużycia elementów układu paliwowego nie będzie miało wpływu na zmianę dawki LPG.

Q-Generacja : Więcej zalet?

Oczywiście! Nowa era sterowników to przede wszystkim cztery razy szybszy procesor. 32-bitowy organizm to większa moc obliczeniowa, szersze możliwości i większa stabilność działania. Q-generację wyposażono także w aż sześciokrotnie więcej pamięci RAM, która urosła do 24 kB. Trzeba przyznać, że szybkość procesora jest wyraźnie odczuwalna. Cztery razy większa pamięć Flash to z kolei 256 kB przestrzeni przeznaczonej na zwiększające się przecież potrzeby sterownika najnowszej generacji.

Fuel Level Emulator stanowi niewątpliwą atrakcję w budowie sterowników obdarzonych genem „Q”. Nowoczesne jednostki napędowe mają system obliczający poziom paliwa na podstawie ilości paliwa wtryskiwanego przez układ. Bez emulatora poziomu paliwa komputer pokładowy wskazuje zmniejszanie ilości benzyny, podczas gdy w rzeczywistości silnik pracuje na LPG. To banalna usterka, która jednak może okazać się irytująca w codziennym użytkowaniu auta z instalacją gazową. Sterownik Q-generacji STAG niweluje ten dyskomfort.

Zaletą jest również elastyczna formuła jeżeli chodzi o montaż. W zależności od potrzeb i możliwości instalacyjnych, montażysta ma dowolność w wyborze rozwiązania. Do wyboru ma QBOX PLUS – sterownik obdarzony prostym złączem 48 pin, bądź też QNEXT PLUS – sterownik wyposażony w złącze kątowe 48 pin. Powodem takiego rozróżnienia jest wyłącznie wygoda instalatora i komfort użytkownika, który pod maską ma urządzenia ulokowane estetycznie i solidnie i zapewniają one stabilną pracę bez niespodzianek.

Q-generacja: Na miarę potrzeb

Pięć cylindrów? Sześć? Osiem? Proszę bardzo – QMAX PLUS jest odpowiedzią na potrzeby dużych pojemności silnika benzynowego. Wystarczy nieco większe, 90 pinowe złącze i wszystko staje się proste. Sterownik dedykowany takim jednostkom napędowym już zyskuje coraz większą renomę i jest seryjnie zamawiany przez liczne warsztaty współpracujące z marką STAG.

Wygoda, bezpieczeństwo, niezawodność, jakość, precyzja wykonania – to wyłącznie puste slogany, jeżeli nie uzyskają realnego poparcia. Dlatego firma AC S.A., która urządzenia marki STAG standardowo zaopatrza w trzyletnią gwarancję, na swój segment Premium Q daje pięć lat pewności i ręczy swoją reputacją, że nawet banalna niedyspozycja natychmiast zostanie skorygowana przez autoryzowany serwis i zniknie bezpowrotnie. 5 lat gwarancji na sterownik Q-generacji to prawdziwy rarytas na rynku.

Czy można chcieć jeszcze więcej?

Ależ tak! Nowoczesność i mobilność to nie są w AC S.A. puste słowa. Nie bylibyśmy liderem innowacji w branży, gdyby nasz zespół w Centrum Naukowo – Badawczym nie pracował wciąż nad nowymi pomysłami. Dlatego Q-generacja swobodnie łączy się z aplikacjami STAG MOBILE.

STAG MOBILE to w pełni funkcjonalne narzędzie do kalibracji instalacji gazowych, które z poziomu tabletu lub smartfona pozwala edytować nastawy sterowników LPG w zakresie parametrów samochodu i instalacji gazowej. Możliwa jest autokalibracja sterownika, korekcja temperatury i ciśnienia LPG. Na urządzeniach mobilnych można również uzyskać podgląd wielu parametrów, jak czas wtrysku, prędkość obrotowa wału korbowego, podciśnienie w kolektorze, temperatura reduktora, wartość napięcia zasilania sterownika – słowem: wszystkich funkcji życiowych instalacji wyposażonej w sterownik Q-generacji.

Możliwość wykorzystania mobilnego urządzenia do weryfikacji i kalibracji tak wielu parametrów instalacji STAG daje monterom wyjątkowe możliwości. Dodatkowo, dostęp do monitorowania własnej instalacji LPG otrzymali jednocześnie sami inwestorzy – czyli użytkownicy pojazdów. STAG porusza się dziś już w całkiem nowej rzeczywistości, której esencją jest oczywiście Q-generacja.

Jeżeli miałeś okazję osobiście instalować urządzenia Q-generacji STAG, znasz z autopsji zalety naszych sterowników. Jeśli zaczynasz od lektury powyższych opisów, zapraszamy do osobistego przetestowania serii sterowników, które już stały się marką z górnej półki. Oczywiście nasi inżynierowie są w każdej chwili gotowi na informację, jak życie weryfikuje nasze laboratoryjne testy, zapraszamy więc do kontaktu, do wyrażania opinii i wystawiania rekomendacji. Zapraszamy również do zapoznania się z całą paletą urządzeń, które wychodzą z naszej linii produkcyjnej.

Niech marka STAG będzie z Tobą! A zwłaszcza Q-generacja STAG.